PORADNIK  MEBLE   ANTYKI  DREWNO
Czyszczenie Naprawa Renowacja Konserwacja Pielęgnacja Odświeżanie
Środki Materiały Narzędzia
Pracownia Konserwatorska
A VISTA
Warszawa - Mokotów
STRONA GŁÓWNA SŁOWNIK KONTAKT NAPISZ DO NAS GALERIA PRAC PRACOWNIA
LISTY PORADNIK - JAK TO ZROBIĆ    
 

Witam serdecznie,zabejcowałam lite drewno sosnowe na nieodpowiedni kolor, czy istnieje jakiś sposób (oprócz szlifowania), żeby choć w pewnym stopniu pozbyć się zabarwienia? Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie wasze wskazówki podane na stronie. Od pewnego czasu jestem zafascynowana renowacja starych mebli i próbuje robić to sama.
Kasia

Odpowiedź Poradnika - Jeżeli chodzi o usunięcie bejcy z drewna to jeżeli jest ona ciemna to będzie trudno cokolwiek zdobić. Można jedynie ją rozjaśnić specjalnym środkiem chemicznym (podaję nazwę niżej). Szlifowanie, o którym Pani wspomina niestety nie daje zadowalających efektów, gdyż bejca głęboko wnika w pory drewna i trzeba by bardzo intensywnie szlifować a raczej zheblować drewno, co nie zawsze jest możliwe. Co do chemicznego rozjaśniania to można użyć środek, np. ROZJAŚNIACZ firmy STARWAX sprzedawany w marketach budowlanych, butelka 1 litr.

Rozjaśniacz firmy STARWAX

Można go nanosić kilkakrotnie. Radzę jednak każdej warstwę pozwolić wyschnąć i nie zmywać jej wodą jak sugeruje instrukcja. Można to zrobić dopiero po wszystkich warstwach, by zneutralizować środek - jest kwaśny (proszę pamiętać o gumowych kuchennych rękawicach i pod meblem rozłożyć folię malarską). Środek jest robiony na wodzie i gdyby nanosić wiele warstw bez suszenia to może spaczyć drewno (dobrze że jest lite a nie fornir, bo byłoby gorzej). Życzę powodzenia w dalszych pracach renowacyjnych,
Pozdrowienia,
Autor Poradnika

 

powrót do strony głównej 

 
[an error occurred while processing this directive] Copyright 2005 - 2010 A VISTA          A VISTA Aktualizacja styczeń 2010

  
Wykorzystanie tekstów, ich fragmentów lub zdjęć z serwisu www.renowacja-antykow.pl do przedruku lub publikacji na innych stronach internetowych wymaga zgody autora niniejszego serwisu.